MASK

26. dubna 2013 v 8:35 | Lasley |  - já (nečekaně =)
Mateřský Abstinenční Syndrom Komunikační. Začal se u mě projevovat dost výrazně, zejména poslední dobou. Uvědomila jsem si to pár hodin po testu na těhotenskou cukrovku. Na chuděrku pí. Ch., která seděla v čekárně vedle mě, jsem vypustila přímo ukázkovej slovní průjem. Mlela jsem a mlela. Až je mi s odstupem času stydno. Útěchou mi buď fakt, že tu paní už s největší pravděpodobností nikdy neuvidím. Můžu v to teda doufat, protože jsem jí na sebe v průběhu těch dvou hodin vyklopila celej můj podrobnej životopis. A to bych dřív fakt neudělala. No, co už teď. Ale je mi z toho smutno. Nebo nevolno. Nevím. Jaksi se to míchá.

Abych neutíkala moc daleko od své mateřké role, za vrcholně úspěšnou dubnovou akci považuju druhej pokus o natočení 3D ultrazvuku v 27. týdnu těhotenství, kdy jsem mohla poprvé spatřit Martíškova mladšího brášku (to jméno mi nějak pořád nechce z pusy). Stálo mě to pár minut poskoků a běhu do schodů, ale odměna nakonec přišla.

Začínám být unavená. Ne z nedostatku spánku, na to se dá zvyknout. Ale z toho, že jeden den je jako druhej, druhej jako třetí... Snad je to taky tím, že Martin měl už zase angínu, tak jsem teď seděla týden doma na zadku. Ale asi tomu nevěřím tak úplně, že je to ten jedinej důvod. Pořád mám kolem sebe stejný lidi. Pořád chodím na stejný místa. Jediný spojení se světem pro mě představuje fejsbuk, ale i na ten už začínám být alergická. Furt stejný komentáře, témata opakující se do zblbnutí (maminkovský, jak jinak), lajky od stejných lidí, grr. Virtuální demence. A pak večer uspávám malýho a on mi řekne "Miluju tě." A mně je do řvaní. Moje nejvyšší odměna. Za vysokou cenu, ale sladká. Koneckonců, "aspoň" někdo...

Dnes v noci - zatmění měsíce. Zatmění duše. Obojí naštěstí zatím jen částečný. Modlím se, aby přišlo rozednění, ale zatím nic takovýho tady není.

Můj psycho stav ostře kontrastuje s momentálním venkovním počasím. Odcházím. Mláděti začíná Kouzelná školka - mých deset minut, který můžu využít k umytí vlasů. Byl by hřích do toho nejít. Mějte fajn den a následující víkend.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama